Menu
Menu

Customer Care medarbejder

Køge SATS Køge Den Hvide By Ansøgningsfrist: 2022-10-02

Når du arbejder i SATS, er din vigtigste opgave at inspirere og motivere andre på deres eget niveau med positive udfordringer, store som små. Vi vil hjælpe med at gøre motion til en god vane og dermed gøre vores bedste for at tackle en af de største sundhedsudfordringer i vores tid. Som en del af vores team får du også udfordringer, store og små. Her kan du udvikle dine evner og altid arbejde på at blive den bedste version af dig selv.

Sådan kan du være med til at gøre en forskel

Du yder exceptionel service til vores medlemmer, uanset hvornår og hvor du møder dem i centret. Du er en proaktiv sælger, som forstår, at salg også er en vigtig del af den service, vi yder. Du har et godt kendskab til SATS' koncept, og du bruger dine kompetencer til at tage dig så godt som muligt af alle vores medlemmer. Med andre ord: du er helt med på, at vi arbejder for "Members First". På denne måde bidrager du aktivt til, at centret når sine salgs- og servicemål.

Du arbejder på vagter indenfor hele centrets åbningstid, og sammen med dine kolleger sørger du for, at medlemmerne til enhver tid mødes af et center, som er pænt, rent og indbydende.

Vi har brug for dig, der:

 • er servicemindet og løsningsorienteret - og elsker selv at træne
 • Har en social tilgang til andre mennesker og er en "people person"
 • Brænder for salg, er resultatorienteret og motiveres af at nå dine og teamets mål
 • Du tar' action og kan arbejde selvstændigt
 • Er struktureret og har ordenssans, tager ansvar og er pligtopfyldende
 • Er omhyggelig med at følge procedurer, og du forstår nødvendigheden af regler og retningslinjer
 • Du kan identificere dig med vores værdier: I put Members first, I am Accountable, I am Professional og I am Extraordinary.

De bedste argumenter for at blive en del af teamet

Som ansat hos SATS er du med til at gøre en vigtig samfundsindsats. Du er med til at hjælpe tusindvis af SATS medlemmer med at få et sundere liv, nå et mål eller måske gøre en drøm til virkelighed. Derudover får du:

 • En rolle i et dygtigt og professionelt team, hvor vi hjælper hinanden med at lykkes
 • Mulighed for at arbejde med et vigtigt og spændende koncept i konstant udvikling
 • Gode udviklingsmuligheder, blandt andet via vores interne uddannelsestilbud SATS Academy
 • Gratis adgang til at træne hos os i hele Norden og gode rabatter på de varer og tjenester, som vi tilbyder
 • Pensions- og sundhedsordning
 • Mulighed for at være med til at gøre vores medlemmer "Healthier and happier"!

Stillingen er på 4-10 timer om ugen til centrets morgenvagter i hverdagene. Der vil også være mulighed for ekstra vagter, som fordeles i vagtskema indenfor hele centrets åbningstid, også weekend. 

Vi ansætter så snart vi har mødt den rigtige kandidat, så send derfor din ansøgning og CV hurtigst muligt via linket her på siden. Vi glæder os til at høre fra dig!

 

Tal og fakta

SATS er Nordens største træningskæde med 250 fitnesscentre, cirka 650.000 medlemmer og 9.000 medarbejdere. Vi hviler dog ikke på laurbærrene og har ambitioner om yderligere vækst, både i Norden og i resten af Europa. Vi har en spændende fremtid foran os og vil gerne have dig med på rejsen.