Menu
Menu

Yogainstruktør til SATS i -Fields, Adelgade, Nygårdsvej, Blox og Valby

Copenhagen Center Ansøgningsfrist: 2021-06-28

Når du arbejder i SATS, er din vigtigste opgave at inspirere og motivere andre på deres eget niveau med positive udfordringer, store som små. Vi vil hjælpe med at gøre motion til en god vane og dermed gøre vores bedste for at tackle en af de største sundhedsudfordringer i vores tid. Som en del af vores team får du også udfordringer, store og små. Her kan du udvikle dine evner og altid arbejde på at blive den bedste version af dig selv.

Nu søger vi yogainstruktører til SATS Fields i Ørestaden, SATS Adelgade og SATS Blox i Indre by, SATS Nygårdsvej på Østerbro og SATS Valby.

Sådan kan du være med til at gøre en forskel

Som yogainstruktør hos SATS er du en vigtig ambassadør for os, og du bidrager til at hjælpe medlemmer med at få succes med deres træning. Du leverer ekstraordinær service til vores medlemmer, uanset hvornår og hvor du møder dem i centret. Du hjælper SATS med altid at levere de bedste produkt- og træningsoplevelser, og sammen med dine kolleger er du med til at sikre, at vores medlemmer altid mødes af et ryddeligt, rent og indbydende center.
Vi ønsker at vores medlemmer skal føle sig trygge, når de deltager i holdtræning, og at de modtager den samme gode oplevelse hver gang de besøger et SATS center og deltager i holdtræning. Derfor er det vigtigt, at du forbereder dig grundigt til dine undervisningstimer og at du underviser i overensstemmelse med SATS-retningslinjer.

Er dette en rammende beskrivelse af dig?

 • Du har en bred grunduddannelse inden for yoga og erfaring med et eller flere yogaprodukter
 • Du opleves som tryg og selvsikker i rollen som instruktør
 • Du er en holdspiller, støttende og behagelig at være sammen med
 • Du er systematisk og velorganiseret, god til at prioritere og planlægge, og du overholder tidsfrister
 • Du er omhyggelig med at følge procedurer, og du respekterer regler og retningslinjer
 • Du identificerer dig med vores værdier: I put Members first, I am Accountable, I am Professional og I am Extraordinary

De bedste argumenter for at blive en del af teamet

Som ansat hos SATS er du med til at gøre en vigtig samfundsindsats. Du er med til at hjælpe enkeltpersoner med at få et bedre liv, nå et mål eller måske gøre en drøm til virkelighed. Det er det, der gør, at vi SATS-medarbejdere sandsynligvis har en hyggeligere og mere meningsfyldt arbejdsdag end mange andre. Derudover får du:

 • En rolle i et dygtigt og professionelt team, hvor vi løfter hinanden og hjælper hinanden med at lykkes
 • Mulighed for at arbejde med et vigtigt og spændende produkt i konstant udvikling
 • Gode udviklingsmuligheder, blandt andet via vores interne uddannelsestilbud SATS Academy
 • Gratis adgang til at træne hos os i hele Norden og gode rabatter på de varer og tjenester, som vi tilbyder
 • Mulighed for at være med til at gøre andre mennesker sundere og gladere

Skriv i din ansøgning hvilket eller hvilke centre, du søger til. 

Tal og fakta

SATS er Nordens største træningskæde med 250 fitnesscentre, cirka 700.000 medlemmer og 10.000 medarbejdere. Vi hviler dog ikke på laurbærrene og har ambitioner om yderligere vækst, både i Norden og i resten af Europa. Vi har en spændende fremtid foran os og ønsker dig velkommen på rejsen.